Suszona driakiew gwiaździsta

Wdówka gwiaździsta, bo tak również nazywa się driakiew, jest wręcz stworzona do zasuszenia. Jej naturalny odcień przechodzi od beżu do żółtego. Zarówno kwiaty, jak i łodygi można poddać barwieniu, dzięki czemu suszona driakiew dostępna jest w naszym sklepie w kilku intensywnych kolorach. 

 

Driakiew

Driakiew gwiaździsta

Driakiew gwiaździsta, nazywana również wdówką gwiaździstą, to roślina należąca do rodziny przewiertniowatych. Z natury jest byliną, ale częściej uprawia się ją jako roślinę jednoroczną. Gatunek pochodzi z obszarów basenu Morza Śródziemnego, lecz zadomowił się też w innych miejscach Europy, zachodniej Azji oraz południowej i wschodniej Afryki. Driakiew gwiaździsta jest ceniona zarówno przez ogrodników, jak i przez florystów. Pięknie prezentują się świeże rośliny, jak i zasuszone kwiatostany, z których można tworzyć rozmaite kompozycje.

Jak wygląda driakiew gwiaździsta?

Driakiew gwiaździsta dorasta do wysokości ok. 60-70 cm. Cechuje się wzniesionym pokrojem, chociaż czasami tworzy kępy. Najbardziej dekoracyjnym elementem rośliny są jej kwiaty. Przybierają jasną barwę różowo-niebieską. Po przekwitnięciu, zrośnięte i rozbudowane działki kielicha tworzą kuliste kwiatostany złożone z paskowanych kieliszków w odcieniu zielono-beżowym, które wspaniale prezentują się na rabatach i w bukietach. Co ciekawe, przekwitnięte kwiaty driakwi gwiaździstej doskonale nadają się do suszenia. Zachowują swój pierwotny kolor oraz kształt. Można je też stabilizować i wybarwiać na różne kolory.

Driakiew gwiaździsta w warunkach naturalnych i w uprawie

W warunkach naturalnych driakiew gwiaździsta porasta dobrze nasłonecznione obszary. Jest spotykana przede wszystkim na obszarach śródziemnomorskich. Rośnie na łąkach, nieużytkach oraz zboczach lasów. W Polsce odmiana ta jest wyłącznie gatunkiem uprawnym, spotykanym w ogrodach i na rabatach.

Driakiew gwiaździsta nie jest wymagająca w kwestii uprawy. Należy jedynie zadbać o dobrze nasłonecznione stanowisko. Roślina najlepiej rośnie w luźnych, przepuszczalnych glebach o dużej zawartości wapnia. Warto pamiętać o tym, aby podłoże było stale lekko wilgotne – w okresach suszy zaleca się regularne nawadnianie. Driakiew gwiaździsta jest odporna na inwazję szkodników oraz choroby. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, którego wymaga roślina, jest odchwaszczanie, ponieważ może ulec zagłuszeniu przez inne gatunki. Roślinę rozmnaża się z nasion, rzadziej z rozsad.

Zastosowanie driakwi gwiaździstej

Driakiew gwiaździsta jest ceniona przede wszystkim ze względu na walory estetyczne. Tym bardziej że nawet po przekwitnięciu tworzy dekoracyjne owocostany. Z tego względu cieszy się coraz większą popularnością wśród ogrodników. Doskonale wpisuje się w aranżację ogrodów naturalistycznych i wiejskich. Można też ozdabiać nią skalniaki. W większości przypadków jednak driakiew gwiaździsta jest uprawiana z myślą o zasuszeniu jej okazałych owocostanów.

Suszona driakiew gwiaździsta we florystyce

Przekwitnięta driakiew gwiaździsta cechuje się ciekawym wyglądem i trwałością. Śmiało można więc dołączać ją do kompozycji z ciętych kwiatów. Po zasuszeniu wspaniale prezentuje się w bukietach. Może pełnić w nich przewodnią rolę lub stanowić ciekawy element dopełniający. Warto pamiętać, że suszona driakiew gwiaździsta pięknie wygląda też solo, ustawiona w prostym, szklanym naczyniu. W tym celu najlepiej sięgać po rośliny barwione na intensywne kolory, które mogą stać się wspaniałą ozdobą nowoczesnych aranżacji.

Suszona driakiew gwiaździsta w Blosmi

W Blosmi można znaleźć suszoną driakiew gwiaździstą barwioną na wiele kolorów: różowy, fuksja, brązowy, zielony, niebieski i fioletowy. W jednym pęczku znajduje się 5 pędów zakończonych kulistym kwiatostanem. Długość każdej rośliny to ok. 30 cm. Wszystkie produkty są starannie pakowane i zabezpieczane na czas transportu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl