Produkty wybrane dla Ciebie
Duża praska do suszenia kwiatów - zielnik
Duża praska do suszenia kwiatów - zielnik
69,00 zł
Praska do suszenia kwiatów - zielnik
Praska do suszenia kwiatów - zielnik
49,00 zł
szt.
E-book o prasowaniu kwiatów
E-book o prasowaniu kwiatów
99,00 zł
szt.
Filtry
Wysokość
Cena
  • od
    do

Prasa do suszenia kwiatów

Poznaj jeden z naszych ulubionych produktów. Prasa do suszenia, którą można nazwać również zielnikiem pozwoli Ci przygotować własne prasowane kwiaty, liście lub zioła. 

Prasa do suszenia kwiatów

Duża praska do suszenia kwiatów - zielnik Duża praska do suszenia kwiatów - zielnik
Producent: Blosmi
Cena:

69,00 zł

zobacz więcej
E-book o prasowaniu kwiatów E-book o prasowaniu kwiatów
Producent: Blosmi
Cena:

99,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Prasa do kwiatów 

Prawdopodobnie każdy z nas suszył kiedyś rośliny w książce lub przygotowywał zielnik na zajęcia z biologii. Praska działa na podobnej zasadzie. Składa się z twardych okładek wykonanych ze sklejki. Pomiędzy nimi nie znajdują się kartki, lecz przekładki wykonane z odpowiedniej grubości tektury. Tak jak papier, tektura wchłania wilgoć i pomaga spłaszczyć rośliny. Aby proces suszenia na płasko był jeszcze bardziej wydajny, wszystkie części praski można ze sobą skręcić. Dzięki temu rośliny są odpowiednio dociśnięte, co pozwala na zachowanie ich pięknej formy i kolorów. Korzystanie z prasy pozwala na przygotowanie własnych kwiatów prasowanych. Sprawdzą się one jako kwiaty do żywicy, szkła, biżuterii lub scrapbookingu. Wykonać z nich można także kwiatowe kolaże w szkle, personalizowane grafiki i obrazki z dodatkiem suszonych kwiatów. Kwiaty suszone w prasce przydadzą się także do dekoracji kartek okolicznościowych i zaproszeń. Potrzebujesz więcej pomysłów? Znajdziesz je w naszych wpisach blogowych: TUTAJ i TUTAJ

Jak suszyć kwiaty w prasce? 

Suszenie kwiatów na płasko nie jest trudne, natomiast wymaga nieco zaangażowania i cierpliwości. Z pewnością nie należy się poddawać jeśli pierwsze próby stworzenia kwiatów prasowanych nie będą perfekcyjne. Rośliny to materiał wyjątkowo kruchy i delikatny, dlatego warto obchodzić się z nimi łagodnie. Przed suszeniem kwiatów, liści czy ziół ważne jest ich odpowiednie przygotowanie. Kwiaty zbieraj w bezdeszczowy dzień, najlepiej w południe. Zrywaj rośliny, które są nie są w pełnym rozkwicie, ponieważ po ścięciu roślina dojrzewa jeszcze przez kilka dni. Przed suszeniem oberwij niepotrzebne liście, łodygę i boczne pędy. W kolejnym kroku oczyść rośliny z kurzu i zabrudzeń. Możesz użyć do tego miękkiej szczoteczki lub pędzla. Swoją przygodę z suszeniem na płasko zacznij od niewielkich roślin lub płatków, które z natury są dość płaskie. Umieść je na tekturowych przegródkach tak, aby nie dotykały się nawzajem. Następnie, na podstawie ze sklejki zamocuj tekturki jedna na drugiej. Na ostatniej z nich zamocuj drugą okładkę ze sklejki i dokręć ją mocno śrubami. Raz na kilka dni warto sprawdzić, czy proces suszenia zachodzi prawidłowo. Czas suszenia zależy od rodzaju i wielkości roślin. Może wynosić nawet do kilku tygodniu. 

Zielnik w nowoczesnej formie 

Czy prasa sprawdzi się również do stworzenia zielnika? Oczywiście! W naszej prasce zasuszyć możesz nie tylko kwiaty. Równie dobrze przygotujesz w niej liście, trawy i zioła do szkolnego lub rodzinnego zielnika. Zbieranie skarbów natury i suszenie ich w prasie to doskonały pomysł na edukacyjną zabawę dla całej rodziny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl