Produkty wybrane dla Ciebie
Filtry
Wysokość
Cena
  • od
    do

Podpory do roślin doniczkowych

 Poznajcie nasz wybór wazonów i stojaczków wprost idealnych do suszonych bukietów i kompozycji. 

 

Podpórki do roślin

Podpórki do roślin doniczkowych

Podpory do kwiatów są nieodłącznym elementem uprawy roślin doniczkowych. Pozwalają im odpowiednio się rozwijać i piąć w kierunku światła. Jednocześnie mogą stanowić znakomitą ozdobę każdego wnętrza. Oryginalne kształty podpórek do kwiatów przykuwają wzrok i mogą wnosić do aranżacji ciekawy akcent spójny z jej charakterem. Jeszcze do niedawna rolę podpór pełniły bambusowe drabinki i paliki. Dziś wybór jest o wiele większy, co sprawia, że można wybrać rozwiązania o nieszablonowej, dekoracyjnej formie.

Podpory do kwiatów – dla lepszego rozwoju roślin doniczkowych

Podpórki do kwiatów doniczkowych są wskazane przy uprawie wielu gatunków. W naturalnych warunkach rośliny opierają się o siebie albo o elementy otoczenia. W doniczce natomiast nie mają takich możliwości, co może powodować ich niszczenie albo słabszy wzrost. Dotyczy to szczególnie gatunków o wzniesionym pokroju, których pędy pod ciężarem liści oraz kwiatów zaczynają zginać się do podłoża i łamać. Podpórki do kwiatów są też niezastąpione w uprawie pnączy. Pozwalają okiełznać roślinę i pięknie zaprezentować ją na stole, okiennym parapecie czy na tarasie. Należy też pamiętać o tym, że podpórki pomagają zadbać o właściwe formowanie łodyg roślin doniczkowych, zapobiegając wyginaniu się ich w kierunku światła. Prowadzenie rośliny na podporze zapewnia jej odpowiedni dostęp do oświetlenia. W rezultacie wypuszcza większe i piękniejsze liście, a także łatwiej zakwita. Podpory do kwiatów sprawiają ponadto, że donice z roślinami stają się bardziej stabilne.

Podpory do kwiatów, które świetnie dopasują się do aranżacji

Podpora do roślin doniczkowych może być wykonana z rozmaitych materiałów. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się rozwiązania z metalu. Ich niewątpliwą zaletą jest ciekawy wygląd. Metalowe podpórki do kwiatów są eleganckie, więc doskonale prezentują się we wnętrzu. Mogą mieć kolor złoty lub srebrny, co z kolei pozwala dopasować je do kolorystyki dominującej w aranżacji. Na uwagę zasługują także oryginalne kształty podpórek do roślin doniczkowych. Geometryczne formy znakomicie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach – zarówno urządzonych w stylu modern, jak i hi-tech bądź w industrialnym klimacie. Natomiast gięte podpórki do kwiatów, modele owalne czy okrągłe stanowią uniwersalne rozwiązania. Dobrze sprawdzają się nie tylko we współczesnej przestrzeni, ale także w aranżacji tradycyjnej czy rustykalnej. Podporę do roślin doniczkowych można dodatkowo ozdobić rozmaitymi drobiazgami – gotowymi lub wykonanymi własnoręcznie.

Metalowe podpórki do kwiatów – synonim trwałości

Metalowe podpory do kwiatów, poza pięknym wyglądem, mają szereg innych atutów. Na uwagę zasługuje ich trwałość. W tej kategorii zyskują przewagę nad podporami wykonanymi z drewna, bambusa czy tworzyw syntetycznych. Podpórki z metalu są zatem inwestycją na długie lata. Nie wyginają się i zachowują stabilność nawet przy obciążeniu przez pędy roślin. Wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych – w tym wilgoci, co jest szczególnie istotne w przypadku roślin wymagających regularnego zraszania. Są również bezproblemowe do utrzymania w czystości.

Podpórki do roślin doniczkowych w Blosmi

W Blosmi są dostępne rozmaite podpory do roślin doniczkowych, pozwalające dobrać odpowiednie rozwiązanie do wymagań określonego gatunku. Wykonane z wysokogatunkowych surowców, cechują się stabilnością i solidnością. Zróżnicowanie kształtów i kolorów to z kolei sposób na to, aby łatwo dopasować je do wystroju wnętrza.

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl