Nasiona kwiatów na suche bukiety
Pasjonaci kwiatów bardzo często są również miłośnikami ogrodnictwa. Dla wszystkich, którym marzą się suszki z własnej uprawy do naszej oferty wprowadziliśmy nasiona kwiatów ozdobnych, które będą idealne na suche bukiety.
Nasiona
Nasiona kwiatów ozdobnych
Od marca rozpoczynamy prace w ogrodzie, to również odpowiedni czas na wysiew pierwszych kwiatów ozdobnych. Specjalnie dla miłośników własnoręcznej uprawy kwiatów do naszej oferty wprowadziliśmy odpowiednio dobrane nasiona roślin, które po zerwaniu pięknie prezentują się w wersji suszonej. Są to nasiona uznanych polskich marek - Legutko oraz Torseed. Nowością są mieszanki nasion, które pozwolą na stworzenie rabaty pełnej różnorodnych gatunków roślin odpowiednich na suszone kwiaty i suszone trawy. Nie mogło zabraknąć także nasion jednogatunkowych, pośród których znalazły się nasze suszone bestsellery takie jak dmuszek jajowaty, gipsówka oraz lawenda. Dzięki naszej selekcji nasion we własnym ogrodzie, tarasie czy nawet na balkonie możesz stworzyć wielobarwny kwietnik pełny roślin, które cieszą oko, a dodatkowo wykorzystać je można jako naturalne suszki.
Gatunki kwiatów na suche bukiety
Jakie kwiaty są odpowiednie do suszenia i będą pięknie prezentować się w suchych bukietach? Choć zasuszyć można wiele gatunków roślin, niektóre z nich mogą tracić swoją formę lub po prostu gnić. Istnieją natomiast gatunki, które z natury zawierają w sobie mniej wody, dzięki czemu nawet po procesie suszenia zachowują swój kolor i przepięknie wyglądają w bukietach i dekoracjach. Część z nich to kwiaty ozdobne jednoroczne, inne z kolei należą do grupy kwiatów dwu- lub wieloletnich. Wśród kwiatów idealnych na suszki znajdziemy kilka gatunków o rodzajów o bardzo ciekawej budowie. Należą do nich między innymi kraspedia kulista, celozja grzebieniasta, driakiew gwiaździsta i przegorzan pospolity. Przy doborze roślin na suche bukiety nie można pominąć niezawodnych klasyków, takich jak kocanki, suchlin, zatrwian i ostróżka. Kwiaty ozdobne siejemy wiosną, by latem cieszyć się ich widokiem na ogrodowych grządkach, a jesienią wykorzystać je już w suszonej formie do bukietów, kompozycji, wianków i innych naturalnych dekoracji.