Filtry
Wysokość
Cena
  • od
    do

Kenzan i akcesoria do ikebany 

Oto kategoria, w której znajdziesz najpotrzebniejsze akcesoria do ikebany. Podstawą japońskiej sztuki układania kwiatów jest kenzan. Umieścić go można w specjalnym naczyniu do ikebany, które nada kompozycji minimalistyczny charakter. 

Ikebana

Kenzan do ikebany 

Kenzan to stojak do roślin, który wywodzi się z tradycyjnej japońskiej sztuki układania kwiatów, czyli ikebany. Jak wygląda kenzan? Występuje w różnych kształtach, natomiast najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny jest kenzan okrągły. W naszym sklepie znajdziesz go w dwóch wariantach: o średnicy 60 mm i 40 mm. Powierzchnia kenzanu wypełniona jest ostrymi "kolcami", na które "nabija się" kwiaty. Zastosowanie kenzanu pozwala na:

  • stworzenie minimalistycznej kompozycji w stylu ikebany,
  • stabilne zamocowanie roślin w naczyniu, 
  • stworzenie linearnego układu roślin, które pokreśli ich oryginalny pokrój. 

Kenzan sprawdzi się najlepiej w przypadku kwiatów ciętych. W sztuce ikebany popularne są także wszelkiego rodzaju gałęzie i zieleń cięta. Niestandardowym, lecz bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kwiatów suszonych. Kenzan wykonany jest ze stali nierdzewnej, co oznacza, że jest niezwykle trwały i można go stosować w kontakcie w wodą. Co więcej, metalowa forma kenzanu pokrywa jest gumową osłonką, która dodatkowo stabilizuje kompozycję i chroni naczynie przez zarysowaniami. Kenzan zyskuje na popularności z jednego ważnego powodu. Stanowi świetną i ekologiczną alternatywę dla gąbki florystycznej, z której użycia floryści stopniowo rezygnują. Kenzan do inwestycja, ponieważ jest przedmiotem wyjątkowo trwałym i jakościowym. W przeciwieństwie do gąbki florystycznej można używać go wielokrotnie, dzięki czemu jest produktem dobrym dla środowiska. 

Co to jest ikebana? 

Ikebana to japońska sztuka układania roślin. To przy tym jeden z ważnych elementów japońskiej kultury. Pierwsza wzmianka o ikebanie pojawiła się już w 735 r. Więcej o historii ikebany możesz dowiedzieć się z naszego bloga (TUTAJ). Ikebanę charakteryzuje minimalizm, linearność formy i symbolika. Najsłynniejsze style ikebany noszą nazwy rikka, seika, moribana, heika i nageire. Więcej o nich przeczytać możesz na naszym blogu (TUTAJ). W ikebanie stosuje się w zarówno kwiaty cięte, jak i gałęzie oraz liście. Ikebanę można uzupełnić także mchem, kamieniami, kawałkami drewna lub innymi naturalnymi dodatkami. Rośliny układa się w odpowiednim naczyniu lub kenzanie

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl